در این مقاله با استاندارد محل نصب پکیج همراه ما باشید.

برای نصب پکیج باید مکان نصب آن از قبل مشخص باشد.
پکیج باید الزاماتی را که در این مقاله بر اساس استاندارهای موجود ارایه شده است، را دارا باشد.
مکان هایی را هم که هرگز نباید پکیج در آن اه نصب شود را نیز توضیح می دهیم.

شرایط محل نصب پکیج ( استاندارد محل نصب پکیج )

مهمترین شرط برای محلی که قرار است پکیج در آنجا نصب شود، برخورداری از دودکش می باشد، محلی که قرار است که در آنجا نصب شود حتماً باید دارای دودکش باشد. مساحت محل نصب باید با ظرفیت دستگاه متناسب باشد در واقع به ازای هر کیلو وات توان پکیج به میزان یک متر مکعب فضا نیاز دارید. به طور مثال دستگاهی که ۲۴ کیلو وات توان دارد باید به اندازه ۲۴ متر مکعب فضا برای آن در نظر گرفته شود.

دقت داشته باشید که اگر فضایی که برای نصب پکیج در نظر گرفته‌اید از میزان مورد نیاز پکیج کمتر باشد، می بایست فضای محل نصب پکیج را با فضای آزاد و اتاق مجاور ارتباط داد که این کار را می توان بوسیله برش دادن بالا و پایین درب اتاق حدالامکان به اندازه ۵ سانتی متر و یا با استفاده از هواکش های مشبک در پایین و بالای درب فضای محل نصب پکیج را به اتاق های مجاور به صورت دائمی مرتبط کرد. همچنین اگر فضای لازم برای پکیج در نظر گرفته نشود در هنگام سرویس و تعمیر پکیج فرد سرویسکار و تعمیرکار پکیج به راحتی قادر به سرویس دستگاه نمی باشد.

توجه کنید که هرگز پکیج را در محیط بسته بدون تهویه با فضای نصب نکنید.

اکسیژن مورد نیاز پکیج

بهتر است بدانید که به ازای هر کیلو وات توان پکیج به یک متر مکعب فضا نیاز دارید که فضای مورد نیاز برای نصب پکیج حتما باید با هوای آزاد در ارتباط دائمی باشد تا اکسیژن مورد نیاز پکیج از طریق محیط آزاد بیرون تامین گردد و همچنین در مواقع ضروری در زمانی که پکیج نشتی دارد و گاز در محیط جمع شده است، از طریق همان ارتباط دائمی با محیط آزاد این گاز کشنده خارج شود. بسیاری از تعمیرکاران نیز در زمان تعمیرات شوفاژ میزان اکسیژن در محل این وسایل گاز سوز را در نظر گرفته و فاصله مناسبی را برای آن در نظر می گیرند.

با ادامه مقاله استاندارد محل نصب پکیج همراه باشید.

در چه محل هایی نمی توان پکیج را نصب کرد؟

  • برای نصب و پکیج و کلیه دستگاه هایی که نیاز به دودکش دارند باید فضاهایی بیشتر از ۸ متر مکعب در نظر گرفت و فضاهایی که کمتر از هر متر مکعب مساحت دارند، هرگز محل مناسبی برای نصب پکیج نمی باشند.
  • به هیچ عنوان پکیج را در توالت، رختکن، حمام، زیرزمین، دستشویی و امثال این مکان ها نباید نصب کرد.
  • هرگز پکیج را در محل هایی که احتمال آتش سوزی وجود دارد، نباید نصب کرد.